Napredno računanje i strojno učenje

Nov

Sveučilišni računski centar - Srce, Josipa Marohnića 5, Zagreb

Strojno učenje postaje sve zastupljenija metoda u znanosti zbog svoje sposobnosti predstavljanja kompleksnih interakcija i mehanizama koji su temelj svih prirodnih procesa i fenomena, a pogonjena je velikom količinom podataka koji se eksperimentalno generiraju. Saznajte više o primjeni strojnog učenja u svojim disciplinama, a pogotovo iskustvima, izazovima i idejama o načinu na koji strojno učenje može utjecati na istraživanje. Na ovom događanju bavit ćemo se problematikom uporabe strojnog učenja kao metode istraživanja u kontekstu računarstva visokih performansi.

Pridružite nam se u Srcu 16. studenog i saznajte više o primjeni naprednog računanja u strojnom učenju te poslušajte novosti o infrastrukturi Srca koja će stvoriti još veći potencijal uporabe strojnog učenja.

Razgovori o naprednom računanju u Srcu donose niz događanja namijenjenih znanstvenoj zajednici s ciljem jednostavne i učinkovite primjene infrastrukture HR-ZOO za provođenje računalno-zahtjevnih istraživanja u okviru kojih će tim e-znanstvenika, specijaliziran za podršku znanstvenicima, predstaviti mogućnosti uporabe naprednog računanja u području računalne kemije, bioinformatike i strojnog učenja, pružiti više informacija o novoj generaciji nacionalne e-infrastrukture HR-ZOO, a brojni panelisti predstavit će svoja iskustva u primjeni HPC tehnologija u svom radu i potencijalu njegove primjene u specifičnim znanstvenim područjima.

Program:

• Predstavljanje Programa za znanstvenu zajednicu - Ivana Veldić i dr. sc. Marko Kvakić, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu
  • Novosti na infrastrukturama Srca: resurs HR-ZOO - Emir Imamagić, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu
  • Izlaganje gosta govornika:
    • dr. sc. Ivor Lončarić, Institut Ruđer Bošković
    • doc. dr. sc. Jurica Novak, Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci
    • dr. sc. Višnja Stepanić, Institut Ruđer Bošković
    • dr. sc. Zoran Štefanić, Institut Ruđer Bošković
    • prof. dr. sc. Tomica Hrenar, Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu
    • Tamara Đerđ, Odjel za biologiju Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku
    • Domagoj Hackenberger Kutuzović, Odjel za biologiju Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku
  • Panel-diskusija
  • Druženje uz osvježenje

Za sudjelovanje na događanju potrebno je ispuniti prijavu.

Srce nizom događanja nastoji približiti zajednici usluge, alate i znanje Srca kako bi cjelokupna akademsko-istraživačka, gospodarska zajednica i javna uprava što učinkovitije iskoristila potencijale e-infrastrukture te novih i naprednih IT tehnologija u svom radu. Više informacija o događanjima Srca za zajednicu pročitajte na stranici Srce i zajednica.