Vidra - portal za provedbu studentskih natječaja

16. 11. 2023.

U produkciji je Vidra - portal za provedbu studentskih natječaja.

Novi sustav zamišljen je da organizacijama kao što su Ministarstvo znanosti i obrazovanja, studentski centri, sveučilišta i jedinice lokalne samouprave, omogući provedbu neovisnih studentskih natječaja u svrhu dodjele neke subvencije ili nagrade. Prednost Vidre je to što studenti sada na jednom mjestu mogu vidjeti sve natječaje čime pomažemo u podizanju studentskog standarda, ali su im i olakšane same prijave, jer je Vidra spojena s drugim sustavima iz kojih može povući podatke.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je prvi natječaj u Vidri - natječaj za dodjelu novčane potpore za pokriće dijela troškova prijevoza za studente s invaliditetom.

Sveučilišni računski centar dalje razvija sustav te daje tehničku i korisničku podršku sustavu Vidra.