Tečaj Osnove administracije operacijskog sustava 1 (Linux) (L101)

Početak
Nov
Kraj
Nov

uživo, Srce (Josipa Marohnića 5, 10000 Zagreb)

Opis tečaja:

Svrha ovoga tečaja jest upoznavanje s osnovama korištenja Linuxa.

Nakon pohađanja tečaja polaznik će moći: samostalno instalirati operacijski sustav, svladati osnovno znanje o procesima, programima i komponentama operacijskog sustava, svladati osnove rada u naredbenoj liniji te rada s datotekama i direktorijima, svladati osnove rada u naredbeno-linijskom uređivaču teksta, upravljanje sklopovljem te rad s diskovima i particijama, instalacija dodatnog softvera te rad s paketnim sustavom (DPKG, RPM).

Potrebno predznanje:

osnovno poznavanje rada na računalu, osnovno poznavanje pojmova računalnih komponenti kao što su CDROM, RAM, HDD i CPU, pasivna uporaba engleskog jezika (razumijevanje tehničkih članaka i uputa).

Trajanje:

20 školskih sati / četiri uzastopna dana po pet školskih sati (4 x 5)

Cijenu pohađanja tečaja možete pronaći na našem cjeniku tečajeva.

Prijave su u tijeku i traju do 1. studenog 2023.!

Prijavi se!

Ostale obrazovne programe Srca i raspored njihovog održavanja možete pronaći na našem edu portalu.