Izašao je 97. broj časopisa Srce novosti

3. 4. 2024.

"Digitalno izdanje Srce novosti 97"Najnoviji broj Srce novosti donosi dvije velike teme.

Najavljujemo predstojeću konferenciju Srce DEI 2024, ali se bavimo i vrlo važnom temom a to je Informacijski sustav evidencija u viskom obrazovanju − projekt izgradnje sustava ISeVO koji uključuje i Digitalni registar diploma. Zamolili smo prorektoricu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, prof. dr. sc. Loretanu Farkaš, da nam u Komentaru da svoj osobni osvrt na sustav ISeVO i što on znači za sveučilište.

Od ostalih tema u Novostima ističemo razgovor sa sudionicima obilježavanja Dana e-učenja i predstavljamo odabrane e-kolegije pojedinih sastavnica Sveučilišta u Zagrebu.

O mogućnostima koje istraživačima nudi sustav Srca Pohrana i upravljanje podacima – Puh te kako resursi Srca olakšavaju rad na međunarodnim projektima i znanstvenicima omogućavaju prikupljanje i analiziranje velike količine podataka možete pročitati u tekstu o istraživačkoj grupi prof. dr. sc. Ive Tolić s Instituta Ruđer Bošković.

Donosimo vam i niz kratkih vijesti iz Srca i iz zajednice.

Srce podržava bespapirno poslovanje i jedan od koraka je i prelazak na online izdanje Srce novosti (PDF, 56 MB).

Pretplatite se na online izdanje Srce novosti