Srce na konferenciji OEB 2023 predstavilo iskustva u podršci nastavnicima u e-učenju

27. 11. 2023.

U Berlinu se od 22. do 25. studenog 2023. održala 29. konferencija o digitalnom obrazovanju i osposobljavanju - Online Educa Berlin OEB 2023.

Konferencija je i ove godine okupila više od 2000 sudionika. Tema ovogodišnje konferencije je bila Learning Futures We Want. Pomoćnica ravnatelja Srca, doc. dr. sc. Sandra Kučina Softić održala je prezentaciju „In Search for Support – Why Organized Support Units in E-learning is Important to Teachers and in Digital Transformation”. Tijekom prezentacije podijelila je višegodišnja iskustva Centra za e-učenje Srca u podršci nastavnicima u implementaciji e-učenja u obrazovni proces i važnosti centraliziranih jedinica podrške nastavnicima. Centar za e-učenje Srca, kao nacionalni centar za e-učenje u visokom obrazovanju, već 16 godina osigurava podršku ustanovama, nastavnicima i studentima u primjeni digitalnih tehnologija u poučavanju i učenju. Prezentacija je održana u okviru panel sesije „Structured Upskilling for Teachers Facing Ever-Evolving Learning Technologies“ na kojoj su predstavljena slična iskustva iz Nizozemske i Ujedinjenih Arapskih Emirata, a nakon održanih prezentacija nastavljena je rasprava na panelu.