Srce Café: Puh, 25. 2. 2026.

25
Velj
13:00 - 14:00
Lokacija

online, putem sustava za webinare

Srce pokreće još jedno online događanje formata Srce Café namijenjeno korisnicima sustava Puh. Pridružite nam se na prvom  događanju pod nazivom Srce Café: Puh koje će se održati u srijedu, 25. veljače 2026. godine, u 13 sati, putem sustava za webinare.

Broj korisnika usluge Puh (pohrana i upravljanje podacima) se stalno povećava te ova usluga postaje značajna komponenta istraživačkog procesa. Na ovom događanju ćemo korisnicima i svima zainteresiranima predstaviti kako sigurno spremiti i jednostavno podijeliti datoteke te kako mobilna aplikacija može olakšati suradnju među znanstvenicima. Prikazat ćemo i nove funkcionalnosti koje razvijamo a koje će korisnicima pojednostaviti korištenje usluge.

Puh je sustav kojim Srce korisnicima iz akademske i znanstvene zajednice omogućava pouzdano pohranjivanje i dijeljenje datoteka na spremišnim sustavima Srca. Sustav Puh temelji se na programskoj podršci NextCloud. Korisnici usluge su znanstvenici i članovi istraživačkih grupa na istraživačkim projektima financiranima iz javnih izvora te nastavnici i suradnici koji sudjeluju u provođenju nastave na visokoškolskim ustanovama. Kroz sustav Puh korisnici mogu pohraniti i/ili dijeliti podatke nastale tijekom istraživačkog projekta, obrazovne sadržaje ili druge podatke vezane uz proces obrazovanja ili istraživanja na ustanovi iz sustava znanosti i visokog obrazovanja.

Pratite događanja Srca kako biste se upoznali s novitetima na našim uslugama, ali i kako bismo u razgovoru s vama, našim korisnicima, čuli vaša razmišljanja i iskustva u korištenju pojedinih usluga Srca.