Suradnja i okupljanje korisnika od osnutka Srca su u srži vizije, misije i strateških ciljeva Srca. Srce svih ovih godina osigurava zajednici pristup e-infrastrukturi i pratećim uslugama, ali i potrebne edukacije u korištenju naprednih digitalnih tehnologija, kako bi zajednici omogućilo unapređivanje znanstveno-istraživačkih i nastavnih procesa te povezalo ju sa suvremenim europskim i svjetskim kretanjima.
U cilju okupljanja i poticanja kontinuirane interakcije Srca i korisnika te osluškivanja potreba zajednica, Srce provodi niz aktivnosti i inicijativa, organizira te sudjeluje u brojnim događanjima u organizaciji drugih ustanova. Godišnja konferencija Dani e-infrastrukture Srce DEI, Tjedan Centra za e-učenje, Moodlemoot Hrvatska, Computational Chemistry Days, konferencija Pubmet sudjelovanje u provedbi brojnih međunarodnih i nacionalnih projekata i inicijativa te izgradnja i održavanje različitih informacijskih i aplikativnih sustava za potrebe akademske i znanstvene zajednice u Hrvatskoj potvrda su takvog usmjerenja.
Pored toga suradnja s dionicima iz okruženja rezultirala je uspješnim projektima. Tako je 2004. godine Srce u suradnji s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu (NSK) pokrenulo Hrvatski arhiv weba sa svrhom preuzimanja i trajnog čuvanja publikacija s interneta kao dijela hrvatske kulturne baštine.
U suradnji s nakladničkom kućom Znanje, Srce je razvilo Hrvatski jezični portal (HJP) koji je prva i zasad jedina internetom distribuirana rječnička baza hrvatskoga jezika.
Srce potiče otvoren dijalog sa svojim zajednicama kako bi spremno odgovorilo na izazove uzrokovane promjenama u digitalnim i informacijskim potrebama akademske i znanstvene zajednice. Srce zato nastavlja s provođenjem Programa za zajednicu koji organiziramo i provodimo s ciljem uključenosti zajednica u izgradnju, upravljanje i održavanje zajedničkih komponenti e-infrastrukture i digitalnih usluga.