50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

27. rujna 2021.

U razdoblju od 27. rujna do 3. listopada 2021. u Hrvatskoj i u svijetu obilježava se Tjedan cjeloživotnog učenja. Riječ je o inicijativi koju je davne 1999. godine pokrenuo UNESCO, a čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja.

27. rujna 2021.

U okviru Tjedna Centra za e-učenje u petak, 24 rujna 2021. predstavljen je Vodič za ocjene u sustavu Moodle. Provjerite svoje znanje ili naučite nešto novo o ocjenama i u novoj akademskoj godini unaprijedite svoje e-kolegije i na ovom području.

27. rujna 2021.

Puh je posljednjom nadogradnjom dostigao najvišu razinu sigurnosti što je i potvrdilo dobivanje ocjene A+.

22. rujna 2021.

U sklopu projekta EOSC Future, u kojem Srce sudjeluje, RDA je predstavio poziv pod nazivom „Optimizacija (RDA) okvira i smjernica za otvorenu znanost u kontekstu Europskog oblaka za otvorenu znanost (EOSC)“.

mali-krug
21. rujna 2021.

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu pridružio se Inicijativi za HR-OOZ te postao 19. članica Inicijative koju čine ustanove predvodnice u ostvarivanju ciljeva otvorene znanosti u Republici Hrvatskoj.

21. rujna 2021.

U okviru 10. Tjedna Centra za e-učenje Srca održat će se panel na temu „Izazovi organizacije visokoškolske nastave u postpandemijsko doba“, u srijedu 22. rujna 2021. godine s početkom u 13 sati.

14. rujna 2021.

Webinar Srca na temu „Upis studenata u višu nastavnu godinu“ koji je Centar potpore ISVU-a planirao održati 15. rujna, zbog izvanrednih okolnosti, održat će se 23. rujna 2021. godine s početkom u 10 sati. Webinar je namijenjen djelatnicima studentskih referada i ISVU koordinatorima na visokim... Više

14. rujna 2021.

Deseti Tjedan Centra za e-učenje Srca, koji se tradicionalno održava svake godine, ove će se godine održati online od 20. do 24. rujna 2021.

11. rujna 2021.

U petak, 10. rujna 2021. godine iznenada je, u 59. godini, preminuo naš kolega, dugogodišnji pomoćnik ravnatelja Srca za informacijsku i posredničku infrastrukturu i voditelj mnogih timova i nacionalnih projekata mr. sc. Miroslav Milinović. Izniman je i neizbrisiv doprinos koji je Miroslav... Više

10. rujna 2021.

Objavljen je raspored tečajeva Srca u listopadu 2021. godine. Tečajevi će se održavati putem sustava za webinare uz vodstvo predavača.

8. rujna 2021.

U Ministarstvu znanosti i obrazovanja, 3. rujna 2021. održana je konstituirajuća sjednica Vijeća Inicijative za Hrvatski oblak za otvorenu znanost (HR-OOZ) na kojoj su sudjelovali imenovani predstavnici ustanova predvodnica u ostvarivanju ciljeva otvorene znanosti u Hrvatskoj.

6. rujna 2021.

Centar potpore ISVU-a održat će 15. rujna 2021. godine webinar na temu „Upis studenata u višu nastavnu godinu“. Webinar je namijenjen djelatnicima studentskih referada i ISVU koordinatorima na visokim učilištima.

6. rujna 2021.

Kroz Croatian Internet eXchange (CIX) u kolovozu je preneseno 14,52 PB podataka čime je dosegnuta najveća količina ostvarenog prometa preko CIX-a od njegove uspostave 2000. godine.

3. rujna 2021.

Predvodnici otvorene znanosti u Republici Hrvatskoj 3. rujna 2021. započeli su s radom na izgradnji modernog i kompetitivnog sustava znanosti utemeljenog na načelima otvorene znanosti i otvorenog pristupa.

2. rujna 2021.

Srce je 1. rujna pustilo u produkciju novu inačicu sustava za e-učenje Merlin kako bi nastavnici mogli pripremiti svoje e-kolegije za nastavu u akademskoj godini 2021./2022.

23. kolovoza 2021.

Projekt EOSC Future, u kojem Srce sudjeluje, poziva europske istraživače i znanstvenike da do 2. rujna 2021. ispune upitnik o svojim potrebama i radnim navikama u svrhu kvalitetnijeg razvoja Europskog oblaka za otvorenu znanost (EOSC).

13. kolovoza 2021.

Objavljen je raspored tečajeva Srca u rujnu 2021. godine. Tečajevi će se održavati putem sustava za webinare uz vodstvo predavača.

12. kolovoza 2021.

Budite dio tima koji radi na izazovnim projektima za potrebe akademske i istraživačke zajednice, pogledajte otvorene natječaje za posao i pridružite se Srcu.

10. kolovoza 2021.

U okviru projekta EOSC Future, u kojem sudjeluje i Srce, traže se zainteresirani znanstvenici iz svih znanstvenih područja da se uključe u definiranje i razvoj Europskog oblaka za otvorenu znanost (European Open Science Cloud, EOSC). Svi zainteresirani mogu se prijaviti do 15. rujna... Više

30. srpnja 2021.

Završeni su upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka na većini visokih učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Upisano je više od 21.100 studenata.

Stranice