50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

15. siječnja 2021.

Od ovog mjeseca ponuda osnovnih tečajeva bogatija je za novi tečaj o programiranju pod nazivom "Objektno orijentirano programiranje u Javi".

14. siječnja 2021.

Centar za e-učenje Srca pripremio je novi online tečaj naziva Vrednovanje studentskih postignuća u online okruženju kako bi pomogao nastavnicima da što lakše i kvalitetnije prate realizaciju definiranih ishoda učenja u online okruženju.

13. siječnja 2021.

Otkada je prvi put predstavljen javnosti, 7. veljače 2006., Portal hrvatskih znanstvenih i stručnih časopisa - Hrčak razvio se u relevantan izvor znanstvenih i stručnih informacija koji trenutno omogućava otvoren pristup radovima iz 500 časopisa.

7. siječnja 2021.

Dragi prijatelji Srca, u godini smo u kojoj Srce obilježava 50 godina svojeg djelovanja. Točan datum osnivanja Srca je 29. travnja 1971. godine, ali ovu godišnjicu obilježavamo tijekom cijele godine na prigodnom webu 50.srce.hr.

5. siječnja 2021.

S početkom siječnja 2021. godine započela je provedba projekta EGI Advanced Computing for EOSC (EGI-ACE), u kojem Srce sudjeluje kao partner.

Plan rada 2021.
29. prosinca 2020.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2021. godinu na svojoj 2. sjednici koja je održana 17. prosinca 2020. godine.

HAW logotip
28. prosinca 2020.

Sveučilišni računski centar (Srce), kao partner NSK u razvoju i održavanju Hrvatskog arhiva weba (HAW), sudjeluje u projektu Developing Bloom Filters for Web Archives’ Holdings.

23. prosinca 2020.

Na webinaru u organizaciji AZVO-a održanom 18. prosinca 2020. godine, u ime Srca je u raspravi o osiguravanju kvalitete online studijskih programa sudjelovala dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja za obrazovanje i podršku korisnicima.

18. prosinca 2020.

Na osnivačkoj skupštini organizacije EOSC, Srce je 17. prosinca 2020. godine primljeno kao punopravna članica. Srce je za mandatnu organizaciju Republike Hrvatske imenovalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

krug
16. prosinca 2020.

Upravno vijeće Sveučilišnog računskog centra Sveučilišta u Zagrebu temeljem odredaba članaka 33. do 36. Statuta Srca raspisuje natječaj za imenovanje ravnatelja.

15. prosinca 2020.

Sustav AAI@EduHr unaprijeđen je mogućnošću korištenja novog protokola OpenID Connect (OIDC) za autentikaciju korisnika.

15. prosinca 2020.

U Srcu je u petak, 11. prosinca 2020. godine obilježen Sveučilišni dan e-učenja i 13. obljetnica djelovanja Centra za e-učenje Srca.

14. prosinca 2020.

Na Portalu hrvatskih znanstvenih i stručnih časopisa Hrčak implementirano je novo sučelje za administriranje časopisima koje je usklađeno sa smjernicama digitalne pristupačnosti i donosi brojne nove funkcionalnosti.

11. prosinca 2020.

U sklopu projekta NI4OS-Europe u kojem je Srce jedan od partnera, pokrenuta je inicijativa "NI4OS-Europe VS COVID-19" koja daje pristup uslugama, alatima i servisima namijenjenima znanstvenim zajednicama za istraživanja u borbi protiv COVID-19 virusa.

srce-novosti
11. prosinca 2020.

Izašao je novi broj Srce novosti. Neke od tema su: napredna e-infrastruktura za moderan sustav znanosti i obrazovanja, EOSC i povezivanje hrvatskih znanstvenika u europski istraživački i visokoobrazovni prostor.

10. prosinca 2020.

Srce organizira seminar za IT specijaliste "BigBlueButton videokonferencijski sustav otvorenog kôda" koji će se održati u petak 18. prosinca 2020. godine s početkom u 10 sati.

4. prosinca 2020.

U petak, 4. prosinca 2020. godine održana je prva konstituirajuća sjednica novog saziva Upravnog vijeća Srca. Sjednicu je sazvao i njome predsjedao rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

4. prosinca 2020.

Na kraju godine Srce, već tradicionalno, održava Sveučilišni dan e-učenja i obljetnicu djelovanja Centra za e-učenje Srca. Ove godine događanje će se održati virtualno putem sustava za webinare Srca u petak, 11. prosinca 2020. s početkom u 10 sati.

3. prosinca 2020.

Elastični klaster u HTC Cloudu koristit će se u svrhu izvođenja praktične nastave iz kolegija „Strukturna računalna biofizika“.

2. prosinca 2020.

Objavljen je raspored tečajeva Srca u siječnju 2021. godine. Tečajevi će se održavati uživo, prema predviđenom rasporedu, putem sustava za webinare.

Stranice