50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

30. srpnja 2021.

Završeni su upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka na većini visokih učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Upisano je više od 21.100 studenata.

23. srpnja 2021.

Započeli su upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka na visoka učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Do sada je upisano više od 11.000 novih studenata.

19. srpnja 2021.

Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održan je prvi sastanak konzorcija HR-CLARIN u kojem Srce sudjeluje kao jedan od članova.

16. srpnja 2021.

Povodom obilježavanja 50 godina djelovanja Srce je organiziralo obrazovnu akciju „edu4IT za 50 godina Srca“ za IT stručnjake zaposlene na visokoškolskim ustanovama i javnim institutima.

15. srpnja 2021.

Srce u okviru Erasmus+ projekta DIGinLaw održava trodnevnu edukaciju nastavnika o digitalnim kompetencijama te je izradilo online tečaj.

12. srpnja 2021.

I ovog ljeta Srce nudi besplatne online tečajeve za samostalno učenje kojima možete pristupiti bez obzira na lokaciju i vrijeme putem sustava za online tečajeve Srca.

9. srpnja 2021.

U četvrtak, 1. srpnja 2021. održan je još jedan u nizu webinara vezanih za sustav AAI@EduHr. Tema ovog webinara bio je sustav eduroam, odnosno novosti u sustavu te pojašnjenja o tome kako se sustav koristi.

30. lipnja 2021.

Proizvođač softvera Turnitin otklonio je grešku koja je od 23. do 29. lipnja 2021. onemogućavala korištenje softvera na razini licencije Srca te svim korisnicima zahvaljuje na strpljenju.

28. lipnja 2021.

Srce je od 23. do 25. lipnja 2021. održalo radionicu Korištenje računalnog klastera Isabella za 15 znanstvenika s Biološkog odsjeka Prirodoslovno - matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

28. lipnja 2021.

U četvrtak, 1. srpnja 2021. između 8 i 11 sati najavljujemo prekide u dostupnosti Srca putem telefona zbog promjene davatelja usluge fiksne telefonije. Podrška je dostupna putem e-pošte.

25. lipnja 2021.

Europska komisija sklopila je partnerstvo s Udruženjem EOSC čime je obilježena važna prekretnica u realizaciji otvorene znanosti u Europi. Srce, kao punopravna članica Udruženja EOSC i mandatna organizacija RH, aktivno sudjeluje u provedbi politike otvorene znanosti EK.

25. lipnja 2021.

Europsko udruženje za razmjenu internetskog prometa - Euro-IX ove godine obilježava 20 godina djelovanja. Hrvatsko središte za razmjenu internetskog prometa - CIX, smješteno u Srcu, član je ove velike europske organizacije od 2008. godine.

24. lipnja 2021.

Pokrenuta je Inicijativa za Hrvatski oblak za otvorenu znanost (HR-OOZ), središnje mjesto okupljanja predvodnika otvorene znanosti u Hrvatskoj.

24. lipnja 2021.

Stručnjaci Srca iz Centra potpore ISVU-a održat će 30. lipnja 2021. godine u 10 sati webinar „Upisi brucoša na visoko učilište u 2021./2022.“. Webinar je namijenjen ISVU koordinatorima i djelatnicima studentskih referada.

24. lipnja 2021.

Prije ljetne stanke najavljujemo još jedan u nizu webinara vezanih za sustav AAI@EduHr. Tema je eduroam, a održat će se u četvrtak, 1. srpnja s početkom u 13 sati.

21. lipnja 2021.

Izašao je 85. broj biltena Srce novosti. Iz sadržaja izdvajamo nove tekstove unutar teme posvećene obilježavanju 50 godina rada i djelovanja Srca.

19. lipnja 2021.

U petak, 18. lipnja 2021. godine, u 71. godini života preminuo je uvaženi prof. dr. sc. Slavko Krajcar (rođ. 1951.). Prof. dr. sc. Slavko Krajcar mnogim je ulogama i aktivnostima ostavio trag u napretku i razvoju Srca.

18. lipnja 2021.

Predstavljeni su ključni rezultati projekta EOSC-hub koji značajno doprinose izgradnji Europskog oblaka za otvorenu znanost i u kojima je Srce dalo svoj doprinos u razvoju zajedničkih elemenata i korisnički usmjerenih usluga.

18. lipnja 2021.

Putem sustava za webinare Srca u srijedu, 16. lipnja 2021., održan je 11. MoodleMoot Hrvatska. Ovo tradicionalno godišnje okupljanje moodlera – onih koji se bave sustavom za e-učenje Moodle ili su zainteresirani za njega organizirao je Centar za e-učenje Srca.

17. lipnja 2021.

Na redovnoj skupštini Hrvatskog informatičkog zbora, bivšem ravnatelju i sadašnjem glavnom savjetniku ravnatelja dr. sc. Zoranu Bekiću dodijeljena je nagrada "Kristalni globus" za 20 godina uspješnog vođenja Sveučilišnog računskog centra – Srca.

Stranice