50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

2. prosinca 2021.

Online radionica "Korištenje računalnog klastera Isabella" održana je 1. i 2. prosinca 2021. godine putem sustava za webinare Srca za 11 znanstvenika.

30. studenog 2021.

Sveučilišni dan e-učenja održat će se u četvrtak, 9. prosinca 2021. s početkom u 10.30 sati putem sustava za webinare Srca.

29. studenog 2021.

Webinar Srca na temu „Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline“ održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

25. studenog 2021.

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras 24. studenog 2021. uručio je bivšem ravnatelju Sveučilišnog računskog centra (Srca), a sada glavnom savjetniku ravnatelja, dr. sc. Zoranu Bekiću zlatnik i priznanje Sveučilišta u Zagrebu.

25. studenog 2021.

Uz vodstvo predavača na novom tečaju Srca „Osnove rada s alatima za snimanje i obradu videosadržaja“ naučite kako samostalno snimiti, obraditi i objaviti vlastiti video.

24. studenog 2021.

Uvažavajući epidemiološku situaciju povezanu s bolesti COVID-19 te upute nadležnih tijela Srce nastavlja s posebnim režimom rada.

24. studenog 2021.

Ove se godine zbog epidemiološke situacije Smotra Sveučilišta u Zagrebu ponovno odvija online. Srce se na Smotri Sveučilišta u Zagrebu predstavlja virtualnim štandom. Posjetite nas!

23. studenog 2021.

Tim Srca iz Centra za autorizaciju prava objavio je nove web stranice sustava ISSP i ISAK. Uz brojna poboljšanja pregleda podataka u velikoj su mjeri primijenjene i smjernice za web pristupačnost.

19. studenog 2021.

Online radionica "Korištenje računalnog klastera Isabella" održana je 15. i 16. studenog 2021. godine putem sustava za webinare Srca za 12 znanstvenika.

krug
17. studenog 2021.

Prije 29 godina, 17. studenog 1992. godine u Rektoratu Sveučilišta u Zagrebu službeno je puštena u rad hrvatska akademska i istraživačka računalno-komunikacijska mreža utemeljena na IP protokolu, i njezin spoj na globalnu mrežu Internet. Taj se dan računa kao dan kad je Internet zaživio u... Više

17. studenog 2021.

Na Fakultetu za informacijske i audiovizualne medije Sveučilišta u Barceloni od 2. do 5. studenog 2021. održan je niz aktivnosti na Erasmus+ projektu Digital Education for Crisis Situations: Times in which there is no alternative (DECriS) u kojem  Srce sudjeluje kao partner.

16. studenog 2021.

Za sve osobe koje ne ispunjavaju uvjet cijepljenja ili preboljenja bolesti COVID-19, a dolaze u službene prostore Srca, Odlukom Stožera Civilne zaštite propisuje se sigurnosna mjera obveznog testiranja na virus SARS-CoV-2.

16. studenog 2021.

Webinar Srca na temu „JATS XML u Hrčku“ održao se u četvrtak, 11. studenog 2021. godine od 10 do 12 sati u online okruženju pod vodstvom predavača putem sustava za webinare Srca.

11. studenog 2021.

Na sustavu za e-učenje Merlin koji je uspostavilo i održava Srce, a na kojem se nalaze e-kolegiji visokoškolskih ustanova u Republici Hrvatskoj, od početka akademske godine otvoreno je više od 26.700 e-kolegija.

9. studenog 2021.

U srijedu, 10. studenog 2021. u okviru događanja „EDEN European Online and Distance Learning Week“ koji organizira organizacija EDEN čiji je član i Srce, održat će se virtualna panel diskusija A Report Card on the Crisis: What is the Legacy of the Great Onlining of the Higher Education?

8. studenog 2021.

Objavljen je raspored tečajeva Srca u prosincu 2021. godine. Tečajevi će se održavati putem sustava za webinare uz vodstvo predavača.

8. studenog 2021.

Pomoćnica ravnatelja Srca dr. sc. Sandra Kučina Softić na uvodnom događanju projekta „Procjena digitalne zrelosti visokih učilišta u Republici Hrvatskoj“ održala je prezentaciju o Srcu i doprinosu koji Srce pruža visokim učilištima u procesu digitalne transformacije visokog obrazovanja.

5. studenog 2021.

Sporazum o suradnji između Ministarstva znanosti i obrazovanja, Sveučilišnog računskog centra (Srca) i Instituta Ruđer Bošković na implementaciji i održavanju nacionalnog informacijskog sustava znanosti (CroRIS-a), potpisan je u četvrtak, 4. studenoga 2021. godine.

HR-ZOO logo
4. studenog 2021.

Danas su u Srcu potpisana dva ugovora kojima započinje isporuka naprednih računalnih, spremišnih i mrežnih resursa za potrebe projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO).

4. studenog 2021.

Online radionica „Korištenje računalnog klastera Isabella“ održat će se od 15. do 17. studenoga 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

Stranice