50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

15. listopada 2021.

Inicijativa za Hrvatski oblak za otvorenu znanost (HR-OOZ) predstavljena je na međunarodnim konferencijama „Digitalna povijest umjetnosti – metode, prakse, epistemologija” i "Digital Humanities and Heritage".

14. listopada 2021.

Srce će 4. i 5. studenog, kao partner na Erasmus+ projektu „Digital Education for Crisis Situations: Times in which there is no alternative (DECriS)“ sudjelovati na prvoj stručnoj radionici. Radionicu je moguće pratiti online, a otvorena je svima zainteresiranima.

13. listopada 2021.

U najnovijem 86. broju Srce novosti donosimo veliki intervju s rektorom Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damirom Borasom - Sveučilište može i mora biti bolje i na tome intenzivno radimo.

12. listopada 2021.

Institut za društvena istraživanja u Zagrebu pridružio se Inicijativi za HR-OOZ te postao 20. članica Inicijative koju čine ustanove predvodnice u ostvarivanju ciljeva otvorene znanosti u Republici Hrvatskoj.

11. listopada 2021.

U okviru provedbe projekta HR-ZOO računalni klaster Isabella iz Srca se seli u novo sjedište HR-ZOO ZG2 na Borongaju. Radovi će započeti 11. listopada 2021. u 12 sati, predviđeno trajanje selidbe je do 15. listopada.

8. listopada 2021.

Stručnjaci Srca iz područja izgradnje velikih informacijskih sustava koji podržavaju visoko obrazovanje i znanstvenu djelatnost u RH, održali su predavanja na IT skupovima krajem rujna i početkom listopada ove godine.

8. listopada 2021.

Objavljen je raspored tečajeva Srca u studenom 2021. godine. Tečajevi će se održavati putem sustava za webinare uz vodstvo predavača.

5. listopada 2021.

Webinar Srca na temu „Certificiranje subjekata u sustavu AAI@EduHr“ održat će se 14. listopada 2021. godine od 13 sati do 14 sati. Prijavite se!

1. listopada 2021.

Uz osiguravanje dostupne i kvalitetne infrastrukture, jedna od važnih djelatnosti Srca je i osiguravanje kvalitetnog sustava podrške, obrazovanja i osposobljavanja krajnjih korisnika za uporabu informacijsko-komunikacijskih tehnologija te tehnologija i alata iz područja e-učenja. Najavljujemo... Više

27. rujna 2021.

U razdoblju od 27. rujna do 3. listopada 2021. u Hrvatskoj i u svijetu obilježava se Tjedan cjeloživotnog učenja. Riječ je o inicijativi koju je davne 1999. godine pokrenuo UNESCO, a čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja.

27. rujna 2021.

U okviru Tjedna Centra za e-učenje u petak, 24 rujna 2021. predstavljen je Vodič za ocjene u sustavu Moodle. Provjerite svoje znanje ili naučite nešto novo o ocjenama i u novoj akademskoj godini unaprijedite svoje e-kolegije i na ovom području.

27. rujna 2021.

Puh je posljednjom nadogradnjom dostigao najvišu razinu sigurnosti što je i potvrdilo dobivanje ocjene A+.

24. rujna 2021.

Djelatnici Srca iz Centra potpore ISVU-a održali su 23. rujna webinar koji je pokrivao teme upisa u višu nastavnu godinu te evidenciju školarine. Webinaru su prisustvovali djelatnici studentskih referada i ISVU koordinatori na visokim učilištima.

22. rujna 2021.

U sklopu projekta EOSC Future, u kojem Srce sudjeluje, RDA je predstavio poziv pod nazivom „Optimizacija (RDA) okvira i smjernica za otvorenu znanost u kontekstu Europskog oblaka za otvorenu znanost (EOSC)“.

21. rujna 2021.

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu pridružio se Inicijativi za HR-OOZ te postao 19. članica Inicijative koju čine ustanove predvodnice u ostvarivanju ciljeva otvorene znanosti u Republici Hrvatskoj.

21. rujna 2021.

U okviru 10. Tjedna Centra za e-učenje Srca održat će se panel na temu „Izazovi organizacije visokoškolske nastave u postpandemijsko doba“, u srijedu 22. rujna 2021. godine s početkom u 13 sati.

14. rujna 2021.

Webinar Srca na temu „Upis studenata u višu nastavnu godinu“ koji je Centar potpore ISVU-a planirao održati 15. rujna, zbog izvanrednih okolnosti, održat će se 23. rujna 2021. godine s početkom u 10 sati. Webinar je namijenjen djelatnicima studentskih referada i ISVU koordinatorima na visokim... Više

14. rujna 2021.

Deseti Tjedan Centra za e-učenje Srca, koji se tradicionalno održava svake godine, ove će se godine održati online od 20. do 24. rujna 2021.

11. rujna 2021.

U petak, 10. rujna 2021. godine iznenada je, u 59. godini, preminuo naš kolega, dugogodišnji pomoćnik ravnatelja Srca za informacijsku i posredničku infrastrukturu i voditelj mnogih timova i nacionalnih projekata mr. sc. Miroslav Milinović. Izniman je i neizbrisiv doprinos koji je Miroslav... Više

10. rujna 2021.

Objavljen je raspored tečajeva Srca u listopadu 2021. godine. Tečajevi će se održavati putem sustava za webinare uz vodstvo predavača.

Stranice