13. srpnja 2020.

Research Data Alliance (RDA) objavio je završnu verziju RDA COVID-19 preporuka i smjernica za dijeljenje istraživačkih podataka za četiri istraživačka područja: klinička istraživanja, epidemiologiju, biologiju i društvene znanosti.

9. srpnja 2020.

U organizaciji projekta NI4OS-Europe, 8. srpnja 2020. održana je online radionica o budućim aspektima upravljanja i održivosti EOSC-a. Svoj doprinos radionici dao je Ivan Marić, zamjenik ravnatelja i tehnički direktor Srca koji je ujedno i član EOSC Governance Boarda.

8. srpnja 2020.

Iz sigurnosnih razloga izdavatelj certifikata povlači certifikat servisa SSO sustava AAI@EduHr. Zamjenu certifikata obavit ćemo 9. 7. 2020. u 10:00. Ustanove čiji se korisnici autenticiraju za pristup sustavu Office 365 putem AAI@EduHr trebaju odmah promijeniti certifikat.

8. srpnja 2020.

Srce je izradilo novi ISVU web modul koji na jednom mjestu omogućava pregled podataka visokih učilišta u ISVU sustavu. Modul generira one podatke koje je pojedino visoko učilište odabralo, a funkcionalnosti pretraživanja olakšavaju krajnjim korisnicima pristup traženim informacijama.

7. srpnja 2020.

Srce će na konferenciji MoodleMoot Global Online, koja se održava od 6. do 10. srpnja, predstaviti iskustva Centra za e-učenje u podršci visokoškolskim nastavnicima u prelasku na online nastavu tijekom pandemije COVID-19.

2. srpnja 2020.

Izvršni odbor Europskog oblaka za otvorenu znanost (EOSC) objavio je svoju drugu verziju Plana rada. Plan je koordinacijski dokument koji opisuje ključne aktivnosti u ovoj kritičnoj završnoj fazi provedbe prije nego što „minimalno održivi EOSC“ bude predstavljen krajem 2020. godine.

29. lipnja 2020.

Treći po redu RDA webinar „Istraživački podaci – što s njima?“ okupio je 57 polaznika. Događanje se održalo u sklopu projekta RDA Europe 4.0 (Research Data Alliance) u suradnji Srca s nacionalnim OpenAIRE helpdeskom.

24. lipnja 2020.

Neke od tema ovog broja Novosti su: podrška Srca znanosti i visokom obrazovanju u doba COVID-19 pandemije, napredno računarstvo, 20 godina CIX-a te intervjui s renomiranim stručnjacima u području obrazovanja. Srce novosti izlaze u tiskanom i elektroničkom izdanju.

23. lipnja 2020.

Iskustva Srca u podršci nastavnicima i visokoškolskim ustanovama u održavanju online testova i provjera znanja podijelila je sa sudionicima dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima.

19. lipnja 2020.

Budite dio tima koji radi na izazovnim projektima za potrebe akademske i istraživačke zajednice, pogledajte otvorene natječaje za posao na i pridružite se Srcu.

19. lipnja 2020.

Srce kao hrvatski nacionalni RDA čvor 26. lipnja 2020. održat će treći po redu webinar na temu „Istraživački podaci - što s njima?“.

18. lipnja 2020.

Jubilarni 10. MoodleMoot Hrvatska, koji se ove godine održavao online, okupio je najveći broj sudionika do sada.

17. lipnja 2020.

Pridružite nam se na drugom danu MoodleMoota Hrvatska 2020 koji započinjemo panelom na kojem ćemo s prorektorima hrvatskih sveučilišta raspravljati s kojim izazovima i problemima su se susrele visokoškolske ustanove 16. 3. 2020.

16. lipnja 2020.

Događanje započinjemo u 10 sati pozvanim predavanjem „Education online in 2020 and 2030 Martina Dougiamasa, osnivača i direktora sustava Moodle koji najpoznatiji i najrašireniji open source sustav za učenje na daljinu u svijetu.

12. lipnja 2020.

Na obilježavanju Međunarodnog dana i tjedna arhiva Srce je predstavilo Dabar kao pouzdano rješenje za očuvanje i diseminaciju digitalne produkcije ustanova iz sustava znanosti i visokog obrazovanja.

10. lipnja 2020.

Centar za e-učenje Srca i ove godine organizira MoodleMoot Hrvatska koji će se održati 16. i 17. lipnja 2020. MoodleMoot Hrvatska 2020 održat će se online, putem sustava za webinare Srca.

10. lipnja 2020.

Uzimajući u obzir povoljnu epidemiološku situaciju, od 19. lipnja 2020. ponovno započinjemo s održavanjem tečajeva u učionicama, no za sada u smanjenom obujmu.

8. lipnja 2020.

U sklopu projekta NI4OS-Europe 3. i 4. lipnja 2020. održan je niz webinara pod nazivom "On-boarding" na kojem su sudjelovala četiri buduća trenera iz Srca.

5. lipnja 2020.

Slavimo 10. jubilarni Moodlemoot Hrvatska i tom prilikom pripremili smo zanimljiv program, a posebno veseli veliki broj prijavljenih prezentacija iz Hrvatske i susjednih zemalja.

5. lipnja 2020.

Uvažavajući epidemiološku situaciju povezanu s bolesti COVID-19 te upute nadležnih tijela Srce nastavlja s posebnim režimom rada.

Stranice