27. siječnja 2022.

Novost u programu konferencije Srce DEI 2022 su poster-prezentacije. Prijave su otvorene, broj postera je ograničen, a krajnji rok za prijavu je 21. veljače 2022.

24. siječnja 2022.

U auli Sveučilišta u Zagrebu, predstavljena je knjiga pod nazivom "Digitalna transformacija – novi pristupi i izazovi u obrazovanju” kojoj je jedan od autora doc. dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Sveučilišnog računskog centra.

24. siječnja 2022.

Online radionica "Korištenje računalnog klastera Isabella" održana je 19. i 20. siječnja 2022. putem sustava za webinare Srca za 9 znanstvenika.

20. siječnja 2022.

Srce je, kao voditelj nacionalnog konzorcija za uspostavu Hrvatskog centra kompetencija za HPC, 18. siječnja 2022. održalo webinar "EuroHPC - pristup europskim superračunalima".

20. siječnja 2022.

Krajem 2021. i početkom 2022. godine CIX-u su se pridružile četiri nove članice. Time je Croatian Internet eXchange dosegao najveći broj članica do sada – ukupno 40.

19. siječnja 2022.

Centar za e-učenje Srca pripremio je novi online tečaj naziva „Implementacija kompetencijskog okvira kroz sustav Moodle“. Tečaj je dostupan putem sustava za online tečajeve CEU-a, a pristupanje tečaju nema vremensko ograničenje.

17. siječnja 2022.

Webinar Srca na temu „Provođenje ispitne evidencije u ISVU“ koji organizira Centar potpore ISVU-a održat će se 26. siječnja 2022. od 10 do 12 sati i namijenjen je djelatnicima visokih učilišta koji su zaduženi za provođenje ispita te nastavnicima.

14. siječnja 2022.

Srce sudjeluje u izložbi „sedamdesetprva“ Hrvatskog povijesnog muzeja koja se može pogledati od 12. siječnja do 13. ožujka 2022. godine u Klovićevim dvorima.

13. siječnja 2022.

Objavljen je raspored tečajeva Srca u veljači 2022. godine. Tečajevi će se održavati putem sustava za webinare uz vodstvo predavača.

13. siječnja 2022.

Priručnik „Istraživački podaci – što s njima?“ i tečaj „Upravljanje istraživačkim podacima“ koje je Srce objavilo pružaju podršku istraživačima u pripremi Plana upravljanja istraživačkim podacima.

mali-krug
11. siječnja 2022.

Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu pridružio se Inicijativi za HR-OOZ te postao 21. članica Inicijative koju čine ustanove predvodnice u ostvarivanju ciljeva otvorene znanosti u Republici Hrvatskoj.

10. siječnja 2022.

Webinar Srca na temu „EuroHPC - pristup europskim superračunalima“ održat će se 18. siječnja 2022. od 10 do 12 sati, putem sustava za webinare Srca.

7. siječnja 2022.

Srce je u suradnji s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu provelo jedanaesto harvestiranje sadržaja svih web sjedišta na vršnoj .hr domeni, uključujući .from.hr i .com.hr.

mali-krug
4. siječnja 2022.

Održana je druga sjednica Vijeća Inicijative za Hrvatski oblak za otvorenu znanost (HR-OOZ) na kojoj je predsjednik Vijeća i ravnatelj Srca, Ivan Marić izvijestio Vijeće o statusu i aktivnostima Inicijative za HR-OOZ u kojoj sudjeluje i Srce.

4. siječnja 2022.

U siječnju smo pripremili webinare "EuroHPC - pristup europskim superračunalima" koji će se održati 18. siječnja i "Provođenje ispitne evidencije u ISVU" koji će se održati 26. siječnja.

3. siječnja 2022.

Upravno vijeće Srca usvojilo je Plan rada Srca za 2022. na svojoj 8. sjednici koja je održana 21. prosinca 2021. godine.

29. prosinca 2021.

U prosincu je za Europsku komisiju objavljeno 1. Izvješće Republike Hrvatske o usklađenosti mrežnih stranica i mobilnih aplikacija tijela javnog sektora sa zahtjevima pristupačnosti. U uzorku za praćenje našla se aplikacija Srca MerlinMobile.

28. prosinca 2021.

Zbog preseljenja opreme unutar računalne hale u Srcu, tijekom vikenda 15. i 16. siječnja očekuju se prekidi u radu usluga Srca.

HAW logotip
23. prosinca 2021.

Predstavljeni su rezultati projekta Developing Bloom Filters for Web Archives’ Holdings, nastalog u suradnji Los Alamos National Laboratory (LANL) Research Library, Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu i Srca.

21. prosinca 2021.

U posljednjem ovogodišnjem broju Srce novosti donosimo zadnji u nizu priloga vezanih uz obilježavanje pedesete obljetnice Srca. Odlučili smo vam predstaviti naše planove za budućnost. O planovima i budućnosti Srca pročitajte iz pera zamjenika ravnatelja, pomoćnika i predstojnika sektora... Više

Stranice