25. studenog 2020.

Srce od prosinca dovodi predavače u vaš dom kroz tečajeve u online okruženju.

24. studenog 2020.

Više od 23.500 otvorenih e-kolegija na sustavu za e-učenje Merlin pokazuje da se e-učenje sve više koristi za potrebe nastave, ali i kao jedini oblik nastave na nekim visokoškolskim ustanovama tijekom izvanredne situacije zbog pandemije.

20. studenog 2020.

Srce organizira seminar za IT-specijaliste "Web pristupačnost u praksi" koji će se održati u petak 27. studenog 2020. godine s početkom u 10 sati.

19. studenog 2020.

Ove se godine zbog epidemiološke situacije Smotra Sveučilišta u Zagrebu odvija online. Srce se na Smotri Sveučilišta u Zagrebu predstavlja virtualnim štandom. Posjetite nas!

16. studenog 2020.

U suradnji Središnjeg državnog ureda za razvoj digitalnog društva (SDURDD) i Srca urednicima repozitorija u Dabru omogućeno je pohađanje online tečaja „Digitalna pristupačnost“.

6. studenog 2020.

Srce organizira seminar za IT specijaliste "Uvod u razvoj i uporabu chatbot tehnologije" koji će se održati u petak 13. studenog 2020. godine s početkom u 10 sati.

2. studenog 2020.

Pozivamo urednike znanstvenih časopisa u Hrčku da nam se pridruže na online radionici "OJS za urednike časopisa u Hrčku" koja će se održati 20. studenog 2020. godine s početkom u 13 sati putem sustava webinara Srca.

30. listopada 2020.

Od sredine listopada 2020. uočavamo kako na razne e-mail adrese stižu poruke koje izgledaju kao poruke zaposlenika Srca, ali je e-mail adresa pošiljatelja neka druga (nije čak ni iz .hr domene).

26. listopada 2020.

U sklopu europskog tjedna radionica vezanih uz projekt MyAcademicID Srce je, u ulozi partnera na projektu, organiziralo radionicu "Implementing a European Student eID".

23. listopada 2020.

U sklopu obilježavanja Tjedna otvorenog pristupa, Srce je 20. listopada održalo webinar „Kako kvalitetno organizirati i upravljati istraživačkim podacima“.

Logotip Deap
22. listopada 2020.

U ponedjeljak, 19. listopada održan je webinar „Digital Education Action Plan 2021-2027" na kojem je uspješno predstavljen novi „Akcijski plan za digitalno obrazovanje“ Europske komisije. Webinar je moderirala dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca.

20. listopada 2020.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana statistike Srce je pripremilo infografiku s podacima iz informacijskih i posredničkih sustava Srca koji su od početka pandemije bolesti COVID-19 podržali ključne procese sustava znanosti i visokog obrazovanja RH.

Logotip Deap
16. listopada 2020.

U ponedjeljak, 19. listopada 2020. održat će se webinar "Digital Education Action Plan 2021-2027 – setting education and training for the digital age" na kojem će se predstaviti novi "Akcijski plan za digitalno obrazovanje".

15. listopada 2020.

Izašao je novi broj Srce novosti. U ovom broju najavljujemo početak radova na projektu HR-ZOO.

9. listopada 2020.

Radionica "Implementing a European Student eID" kojom se Srce kao partner projekta pridružuje organiziranju i obilježavanju „Europskog tjedna radionica projekta MyAcademicID“ održat će se 22. listopada 2020. s početkom u 11 sati putem sustava webinara Srca.

9. listopada 2020.

U sklopu Tjedna otvorenoga pristupa, 20.10. Srce organizira webinar „Kako kvalitetno organizirati i upravljati istraživačkim podacima“ na kojem će predstaviti priručnik o upravljanju istraživačkim podacima „Istraživački podaci – što s njima?“.

8. listopada 2020.

Na Sveučilištu u Rijeci je 6. listopada održan drugi od pet skupova u okviru znanstvene konferencije COVID-19 Messages: O pandemiji iz pet perspektiva s temom „Visoko obrazovanju u vrijeme COVID-19: izazovi i prednosti“.

HR-ZOO logo
7. listopada 2020.

U sklopu provedbe projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO) koji koordinira i vodi Srce, u kolovozu 2020. godine započeli su radovi na uređenju i opremanju podatkovnih centara.

29. rujna 2020.

Deveti Tjedan Centra za e-učenje Srca, koji se tradicionalno održava svake godine, ove se godine održao online od 21. do 25. rujna 2020.

28. rujna 2020.

Srce organizira webinar na temu pripreme i objave objekta Obrazovni sadržaj u Dabru koji će se održati u utorak 6. listopada 2020. s početkom u 10 sati, a namijenjen je urednicima repozitorija, ali i svima zainteresiranima.

Stranice