Izašao je 95. broj časopisa Srce novosti

10. 10. 2023.

Srce novosti 95Jesenski broj Srce novosti tradicionalno temu broja posvećuje početku akademske godine i uslugama Srca namijenjenih visokom obrazovanju.

Ravnatelj Srca Ivan Marić u svom se komentaru osvrnuo na položaj Srca kao središnje infrastrukturne ustanove koja od svog osnutka brine o pružanju osnovne IT infrastrukture i informacijskih usluga javnim sveučilištima i njihovim sastavnicama.

Temu broja nastavljamo s novostima u razvoju elektroničke verzije diploma − digitalnih diploma budući da je usvojen novi Pravilnik o obliku i sadržaju svjedodžbe, diplome i dopunske isprave o studiju.

Također donosimo vijesti o novom sustavu prehrane i unapređenju Informacijskog sustava studentskih prava (ISSP).

Razgovarali smo s prof. dr. sc. Hrvojem Džapom, redovnim profesorom na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu i voditeljem novog Europskog digitalnog inovacijskog centra CROBOHUB++.

Od ostalih zanimljivosti izdvajamo Vijesti iz zajednice i Srca te najave budućih događanja.

Srce podržava bespapirno poslovanje i jedan od koraka je i prelazak na online izdanje Srce novosti (PDF, 14 MB).

Pretplatite se na online izdanje Srce novosti