Nova usluga Srca - Virtualni podatkovni centri (VDC)

5. 4. 2023.

Srce od 3. travnja akademskoj i znanstvenoj zajednici nudi uslugu Virtualni podatkovni centri (VDC), izgrađenu na novoj infrastrukturi realiziranoj projektom Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO).

Usluga VDC omogućava izradu virtualnih podatkovnih centara te uporabu virtualnih poslužitelja u skladu s aktualnim potrebama ustanova iz sustava znanosti i visokog obrazovanja. Korisnici usluge su javna visoka učilišta, javni znanstveni instituti i sveučilišne knjižnice.

Ova usluga korisnicima omogućava potpuno samostalno i automatizirano izraditi i uspostaviti dio ponuđenih resursa.

Ovim putem najavljujemo i aktivnosti s ciljem upoznavanja s mogućnostima usluge i demostracijom korištenja usluge. Uskoro ćemo održati webinar za sve zainteresirane, kao i radionice kolegama sistemski inženjerima u Osijeku, Rijeci, Splitu i Zagrebu, s kojima ćemo i raspraviti dodatne potrebe.
Detaljne informacije bit će objavljene na webu usluge VDC.

Usluga VDC predstavlja funkcionalno i kapacitivno proširenje dosadašnje usluge Virtualni privatni serveri (VPS). Postojeći korisnici usluge VPS dobit će tijekom travnja posebne upute za preseljenje u uslugu VDC.