U tijeku je upis novih studenata na visoka učilišta

24. 7. 2023.

Od srijede 19. srpnja traju upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka na visoka učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Nakon objave konačne rang liste kandidata koji su ostvarili pravo upisa na studijske programe u ISVU su iz Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) prebačeni podaci o 22 441 kandidatu.

Od 19. srpnja 2023. godine do sada upisano je više od 17 500 novih studenata, a od tog broja za više od 14 800 studenata evidentiran je upisni list u 2023. / 2024. akademsku godinu. U referadama na visokim učilištima upis je obavilo više od 13 200 studenata, a oko 1 600 studenata je obavilo upis godine putem Studomata. U AAI@EduHr imenike visokih učilišta koja imaju uspostavljenu vezu sa sustavom ISVU proslijeđeno je više od 10 500 zahtjeva za kreiranje elektroničkih identiteta.

Svake godine tijekom upisa opterećenje sustava je veće nego u periodu izvan upisa, ali sustav uspješno odrađuje sve zahtjeve korisnika i prosljeđuje informacije o novoupisanim studentima u druge sustave povezane s ISVU-om kao što su Informacijski sustav studentskih prava (ISSP) i Informacijski sustav akademskih kartica (ISAK).

ISVU koristi 114 visokih učilišta u Republici Hrvatskoj za vođenje većine administracije vezane uz studente i tijek njihovog studiranja. Sustav aktivno koristi oko 15.000 djelatnika (nastavnika i administrativnog osoblja) i više od 140.000 studenata, a njegovo održavanje i razvoj programske podrške osigurava Srce.

upis na visoka ucilista